Prosinec a manchesterovské Vánoce

Tak jsem se konečně dostala k napsání dalšího článku. Celý prosinec byl tak nějak divoký. Nejdříve bylo hodně práce, pak angína, pak hodně práce. Dárky jsem kupovala letos sice pouze pro mého přítele a jednu kamarádku v rámci Secret Santy, a to 21. 12. JÁ, která mám vždy dárky koupené už v listopadu. Takže si to dokážete představit. Naštěstí jsem měla vše předem rozmyšlené. Přesto jsem se nevyhnula davům, kterým vévodili šílení lidé, kteří zřejmě měli pocit, že to jsou poslední Vánoce na světě, a proto musí koupit co nejvíce dárků v rekordním čase. Před obchody leželi lidé, kteří nemají s kým ani kde slavit Vánoce. Na ulici byly slyšet tóny saxofonu, trubky, houslí, kytar i dalších neidentifikovatelných nástrojů, na které hráli neidentifikovatelní lidé. Po sněhu ani památky, za to déšt ani vítr nechybí. Vánoční stánky v rámci Christmas Markets jsou snad všude. V ulicích, na náměstích, mezi domy. Všude je cítit vůně mulled wine, klobás a nejrůznějších druhů francouzských sýrů.
Naše prosincové dny se skládaly pouze ze spánku (nedostatečného), jídla (zřídkakdy) a práce (neustále)! U mě v práci vše klape, ale trochu mě rozladil fakt, že na Vánoce si všichni vzali dovolenou a odjeli do svých států, což je samozřejmě pochopitelné. Méně pochopitelné ale je, že jsme tam ze 13 zůstali ve 3 plně pracujících z celého týmu. Takže kdybych si tam zamluvila pokoj, možná mě to celé vyjde levněji a pohodlněji. Každé ráno bych pouze sešla-a byla bych v práci. Moc se mi ale líbil nápad se Secret Santou. Já jsem si ale vytáhla kamarádku Jitku, která je shodou okolností také Češka. Dostala jsem oblíbené bonbóny Lindt a bath bomb od kolegyně Kingy.
Pracovala jsem i na Štědrý den, který jsme díky tomu museli malinko upravit a letoštní tradice pozměnit. Nejdříve jsem z toho byla vážně špatná, ale nakonec si myslím, že jsme měli vše, co k Vánocům patří. Stromeček, dekorace, řízky, bramborový salát, cukroví (pečeno prvně v životě), netrpělivé momenty, které se měnily v nekonečné čekání na chvíli, kdy si rozbalíme dárky.
25. prosince byla naplánovaná cesta do Londýna. Bohužel jsme ale tento vánoční dar pro nás oba museli obětovat, neboť vlaky ani autobusy do 26. 12. v Anglii prostě nejezdí a půjčení auta by nás vyšlo na víc, než by stála letenka na dovolenou. Londýn se tedy bude konat v lednu, a už teď se máme znovu na co těšit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.