Tatton Park

K neděli výletování prostě patří, a tak jsme se i my rozhodli utéct ze spárů velkoměsta a strávit den v prírodě. Půl hodiny od Manchesteru leží Tatton park, který je známý tím, že se v něm pasou volně pobíhající jeleni, srny a daňci. Prý se nechají i nakrmit z dlaně od lidí, ale to jsme nakonec neměli příležitost zkusit, protože nám pošla mrkev 😀
Součástí opravdu velkého parku jsou jezera, zahrady, domácí farma, obchod se suvenýry a různými pochutinami, louky a lesy a moderní hřiště pro děti.
Dozvěděli jsme se, že se v parku pořádají středověké festivaly, akce pro děti, hudební akce a zahradní výstavy. Do zahrad a na farmu jsme se nedostali, protože kdybychom všude zaplatili vstup, který se platil všude zvlášť, byli bychom tam hnedle přes 20 liber, a to se nám zdálo celkem předražené.
Nejlepším zážitkem byli opravdu již zmiňovaní daňci, kteří, jak se ukázalo, jsou nejspíš zvyklí na společnost. Když se k nim ale Honza přiblížil docela blízko, všichni se jak na povel stáhli a couvali do vzdálenějších míst, kde se nejspíš cítili bezpečněji.
Bylo fajn se projít lesem a strávit den v tichosti mezi zvířati a přírodou. Všem z okolí Manchesteru doporučuji jako tip na rodinný výlet!:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *