V sobotu za katedru!

Když si promítám náš původní plán, proč odjet do Anglie ve své hlavě, musím si připustit, že se naše priority trochu změnily! Je pravda, že každý člověk má rozdílný cíl, proč jede na zkušenou za hranice, a nemusí to být jen UK. Někdo dává přednost zlepšení angličtiny, druhý si jede pro balík peněz, další cestovat. Nebylo by ideální mít tyhle tři věci v jednom balíčku, který by si člověk mohl jen tak koupit a vše by pro něj bylo připraveno? Nebylo by jednoduché, kdyby člověk mohl mít všechno naráz? Realita je ale jiná. A hodně!
My jsme sem (trošku naivně :D) odjeli s tím, že si za rok odvezeme ranec peněz a budeme mít základ na naše aktivity, které spočívají v zaměření na pasivní příjmy, zabezpeční se a vlastně, není super, když má člověk alespoň základ peněz na byt, barák, pár nájmů, cokoli, co konkrétní člověk upřednostňuje. Jo, tak přátelé, zvlášť vy, kteří byste měli stejný záměr jako my… Ono to není tak růžové, jak si to malujete… Dalo by se ušetřit, dalo! Museli bychom ale zůstat na share house, chodit do práce dál 6 dní v týdnu, utrhnout si od huby všechny ty dobroty…atd atd. Jo, jednou jsme se rozhodli, že chceme bydlet sami, že si koupíme auto a budeme cestovat a poznávat Anglii, když už tady jsme. V tu chvíli se naše priority změnily a vždycky, když fňukám, že mi z výplaty nezbývá už tolik, Honza řekne, že máme, co jsme chtěli. S tím já jako sice souhlasím, ale nejsme my ženský takový, že chceme všechno a hned a už včera bylo pozdě? Když připočítám občasnou návštěvu slušné restaurace, benzín, pojistku, jídlo, běžné věci, už ten zůstatek není takový, jako když jsme začínali…Není to trochu paradox?
Podle mě je to stejné všude. Když člověk více vydělává, tolik více utrácí. Myslím, že to je něco jako přímá úměra, ale do matematických vod se raději nořit nebudeme. 😀 Vím, že i tak mi zbývá tolik, jako má někdo v Čechách měsíční výplatu, ale někdy to prostě nestačí na to, co by člověk chtěl. Proto přišel z mé hlavy nápad, že by to chtělo nějakou lehkou brigádu na víkendy, jen na pár hodin a hned se mi zalíbil job, kde bych mohla uplatnit své učitelské zkušenosti. V Manchesteru je Czech School Manchester, která funguje o sobotách na tři hodiny a za úkol má tato charitativní organizace pomáhat českým dětem žijícím v Anglii se začlěňováním, prohlubováním české gramatiky, zlepšováním v komunikačních dovednostech atd atd. Škola se mi líbí z toho důvodu, že je rozdělena na několik kategorií od předškolních dětí po ty nejstarší, což jsou páťáci, které budu od září učit já. Zatím budu chodit do konce prázdnin na zkoušku vždy na záskok, abych se i já postupně socializovala mezi děti. Docela se těším na změnu, nové prostředí a peníze navíc, abych si mohla bez výčitek koupit novou řasenku nebo krevety. No, upřímně…Asi spíš ty krevety!
Budu vás informovat o tom, jak jsem odstartovala další etapu mé Zkušené v Manchesteru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *