Školní výlet do Chesteru

V sobotu jsme se s Czech School dočkali dlouho plánovaného podzimního výletu do města Chester, kam se mělo každé dítě s rodiči dopravit po vlastní ose. I když s mírným zpožděním a menší účastí, všichni jsme kolem půl 11 dopoledne byli připraveni na půldenní zážitek v podobě procházek, her a školy v terénu. Součástí výletu byla procházka po hradbách města, které stojí za to vidět z každého úhlu pohledu. Každou cca půl hodinku jsme zastavili na jednotlivém stanovišti a děti, které byly rozdělené do skupinek, měly za úkol plnit úkoly v podobě hádanek, přiřazování pohádkových postav, češtinářských úloh a nechyběly ani míčové hry či dotazy týkající se historie města. Myslím, že tento způsob výuky děti nejen bavil, ale určitě jim něco dal nejen díky změně prostředí.
Líbilo se mi, že děti nebojkotvaly žádný program, který si přiravily naše šikovné stážistky! Okolo poledne se udělala krátká pauza na oběd a zastavili jsme se na hřišti, odkud samozřejmě bylo těžší děti dostat. Nenalákaly jsme je ani na hádanku ohledně vyjmenovaných slov-divné, co?:D
Počasí, které v Manchesteru vypadalo, že si na nás na tento den zasedne, se v Chesteru jako zázrakem vybralo a všichni si užili bezva den! Líbí se mi i přístup rodičů, kteří celý den pojali jako něco, co dělají nejen pro své děti. Neváhali dohlížet i zapojovat se do celodenního programu.
Koho by více zajímala organizace Czech and Slovakia School Manchester a rád by se o tomto super a originálním projektu dozvěděl více, nechť projede naše internetové stránky. 🙂
Další plánované akce budou Večer s cimbálovou muzikou, Coffe and Tea charity day nebo Mikulášká besídka. 🙂
http://www.czechschoolmanchester.org/
Najdete nás i na Facebooku, kde jsou ke shlédnutí fotky ze super sobotního výletu! Děkuju za to, že jsem součástí tohoto skvělého projektu! Poznala jsem zde spoustu lidí, kteří věří, že nejsou vždy nejdůležitější jen peníze, ale někdy je více být součástí něčeho, co má smysl!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *