Cestovatelské okénko

Neděle je jako stvořená pro výlety. I my jsme mezi všemi těmi zmatky a prací ani ze začátku nechtěli přijít o možnost vidět ta úžasná místa, která Anglie nabízí…Od té doby, co jsme si koupili auto, je to pro nás mnohem jednodušší a bez něj bychom ani neměli tolik možností vidět všechnu tu přírodu, hrady, města, uličky, katedrály a specifickou anglickou architekturu.
Dala jsem pro vás dohromady pár míst, které jsme v Anglii navštívili. Někoho mohou inspirovat, někomu třeba i jen přiblížit, jak to v vypadá v různých koutech Království.
Manchester není úplně Miss mezi městy, ale pár krásných míst se tu samozřejmě najít dá. Mezi moje nejoblíbenější patří Heaton Park a Albert square (největší náměstí v Manchesteru, kde se odehrávají festivaly, akce nebo oslavy…)
Pro náš vůbec první výlet jsme si tehdy vybrali historické město Chester známé tím, že celé město obepínají hradby a oku cestovatelskému se tak naskytne krásný výhled na celé město. Máte tak možnost vidět zblízka všechny stavby, které jsou typické pro anglické stavitelství. Nedávno jsem se dozvěděla, že není pouhou náhodou podobnost ve jménech Chester a Manchester. Po celé Anglii najdete mnohem více měst, které mají ve jméně příponu -chester- je to proto, že každé město, které obsahuje přídomek Chester, založili Římané. Chester je proslulý také krásnou katedrálou, která se vyjímá na každé fotce lecjakého turisty.
Každý obyvatel Manchesteru nepohrdne návštěvou Liverpoolu a Blackpoolu. Tato dvě města jsou obě úžasná. Každá samozřejmě něčím jiným. Liverpool je známé množstvím muzeí včetně toho s Beatles story a Blackpool je nejvíc šílené město, které jsem kdy kde viděla. Kolotočářská kolonie se spoustou atrakcí v čele s největší a nejhrůzostrašnější pouťovou horskou dráhou. Tehdy jsme navštívili i strašidelný dům, kde nás honili mrtví pochodující (zajímavý protiklad, Nino) zombíci se sekerou, která vyčnívila z jejich odpudivých hlav. Dokonalost sama.
Další zastávku jsme si nemohli nechat ujít. Hlavní město je cílem každého navštěvníka Anglie a já se na něj třepala už dlouho. Londýn byl mým snem už mnoho let. A teď mi byl blíž než kdykoli předtím. Je to měto, které nejde projít za jeden víkend a jeho popis by byl na samotnou kapitolu (kterou najdete v lednovém archivu).
Univerzitní město Cambridge má svou atmosféru samo o sobě. Představa toho, že bych měla možnost tam studovat, mi nahání husí kůži. Úplně se vidím, jak jezdím na kole s košíčkem kopretin po městě a studuji třeba anglickou literaturu.
Snad každý cestovatel nebo výletník má rád hrady a zámky a jejich historie. Anglie je přímo rojiště hradů se zajímavou historií a my máme to štěstí, že můžeme dojet přímo k hradu, kde na nás dýchá několik století stará atmosféra. Oblíbené a profláklé jsou welské hrady. Podobné sobě navzájem, přitom každý jiný svou minulostí.
Než jsme přijeli do Anglie, nikdy mě nenapadlo, že do hodinky, když budu chtít, můžu vidět moře. Stejně tak mě nenapadlo, že by Anglie mohla mít tak krásnou a osobitou přírodu. Oboje je pravda.
Neviděli jsme toho hodně. To neříkám. Láká nás ještě projet jih Anglie nebo Skotsko, ale to, co jsme zatím měli možnost projet, byla krása, která střídá nádheru. Byla by škoda jen pracovat a nepodívat se za hranice všedního dne a města, které je nám momentálně domovem.
Využijte všechny možnosti, které vám život dává a podívejte se na místa, na která se třeba už nikdy nevrátíte. Užijte si každý moment, který je ám nabídnut od kohokoli, ať už je to kamarád, rodič nebo život sám. Protože na tom záleží-vzpomínky vám nikdy nikdo nevezme. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.