Manchester aneb Jak se tu žije a pracuje

Manchester.
Někdy si říkám, jestli to byla dobrá volba. Můj názor se začal rapidně měnit hlavně po návštěvě úžasného města Liverpool, kam jsem se hned po skončení výletu chtěla akčně stěhovat. 😀 V tomhle případě má ale pravdu Honza. Říká, že všude to bude stejné. Všude si člověk musí zařídit práci, dojíždět do ní, najít si kamarády, seznámit se s dopravou, atd…
Nakonec, už jsme tady zvyklí na svoje. Musím přiznat, že mi trvalo 3 měsíce, než jsem si tady zvykla na místní život a prostředí. Možná je to tím, že jsem emočně přecitlivělá a možná proto, že jsem se najednou ocitla v cizím velkoměstě.
Po příjezdu jsme museli vyřídit náležitosti jako je bankovní účet a NIN (national insurance number), což byly záležitosti, které se protáhly na několik týdnů. Bydlení jsme naštěstí měli zajištěné z domova. Nyní jsme čtyři Češi v malém, zařízeném bytečku.
Jelikož bydlíme ve čtvrti, která se nachází asi 20 minut autobusem do centra, nejbližší nákupák máme docela daleko. Proto, když jeden z nás zapomene na nákup, už večer nemáme šanci nikam dojít. O restauracích, kavárnách a barech nemluvě.
Párkrát jsme si vyrazili do centra na večeři a byli jsme se podívat na fotbale Manchester United. Ovšem, se vším jsou nehorázné obštrukce, co se týče času i dopravy. Musím ale uznat, že například zážitek z fotbalu za to určitě stál.
Honza tuhle sledoval nějaký dokument o tom, že za x let bude planeta tak přelidněná, že tu bude dvakrát tolik lidí. Já jsem tomu moc nevěřila, než jsem vyšla v sobotu do centra. Abych prošla hlavní Market street, musela jem 10x zastavit, 3x někomu šlápnout na paty, aby někdo vzápětí šlápl na nohy mně.
Dalším úskalím, a pro mě nepochopenou věcí, je místní doprava. Autobus jezdí do 23:26. Pak už ne. Vím to přesně, neboť je to poslední spoj, kterým se můžu dostat z práce. Několikrát se mi stalo, že autobus vůbec nepřijel. Také jsme zprvu nevěděli, že na autobus se musí mávnout, aby vůbec zastavil. Podruhé jsme radši mávali oba a dlouho dopředu. 😀
Samozřejmě nejvíce času nám zabere práce, kvůli které jsme tady! Já mám teď v pořadí druhou práci. Pracuji jako barmanka v hotelovém baru. Předtím jsem dělala v restauraci/kavárně v centru, a tato práce mi zabírala veškerý čas po čtyři měsíce života tady. Jelikož jsem pracovala 6 dní v týdnů, na nic jiného nebyl skoro čas. Zkoušela jsem v záři chodit běhat, ale když máte jeden den v týdnu (středu) volný, musíte ještě uvařit a uklidit, tak to dohromady moc nejde. Honza dělá od ponděli do pátku ve skladu pro malý e-shop. Proto má víkendy volné a využívá je k rybaření či poznávání okolních krás. O hledání, získání a výměnách našich prací zase příště. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *