Víkend v Londýně a Cambridge

Tak dlouho plánovaná cesta do Londýna se v pátek večer stala skutečností! Počkala jsem, než Honza skončí v práci, udělala sváču, sbalila se na cesty a hořela nedočkavosti! Podívat se do Londýna byl sen, na který jsem čekala hodně dlouho. Protože tam žije kamarádka Zuzka s přítelem Patrikem, už mockrát jsme se domlouvali, že přijedu, ale nikdy jsem to nedotáhla do konce! Byli oba tak hodní, že nám nabídli na víkendy azyl, ačkoli sami měli pracovní víkend..
Největší obavy jsme měli z toho, jestli naše nové auto tuto cestu zvládne. Po šesti hodinách jsme byli na místě. Honza zvládl řízení bravurně.
Když jsme přijeli do Londýna, ještě hodinu trvalo, než jsme se dopravili na byt k Zuzce a Patrikovi. Kolem 11 hodiny večer bylo centrum busy, protože páteční večer byl v plném proudu! Byt je situován v klidé čtvrti u řeky, takže jsme měli hned příležitost vidět noční Londýn jako na dlani! Byla to naprostá nádhera. Když jsme navštívili Liverpool, říkali jsme si, že jsme ještě hezčí město tady neviděli, ale Londýn to předčil s naprostou jistotou!
Ráno jsme vyrazili podle navigace na metro. Chvíli nám trvalo, než jsme místní Tube pochopili, ale pak už jsme celý den jezdili jako páni. Za jeden den jsme nestihli vidět všechny krásy, které tohle město nabízí, ale to nejdůležitější jsme stihli! Big Ben, Buckingham palace, Hyde park, do kterého jsem se naprosto zamilovala. Už jen proto, že o něm psali všichni moji oblíbení spisovatelé. Počasí nám přálo celý víked, takže výhled na jezero uprosřed parku byl dokonalým zážitkem. Naše další kroky směřovaly na Oxford street, Piccadilly Circus a na závěr jsme si nechali Tower Bridge. Což se záhy ukázalo jako parádní nápad. Protože se akorát stmívalo, měli jsme krásný výhled a dechberoucí zážitek!!!
Konec dne jsme zakončili společně v thajské restauraci, a pak jsme se ještě s kamarádem Honzou navštívili místní anglický pub.
Ráno jsme kolem 10 hodiny vyrazili směr Cambridge. Problém ale nastal ve chvíli, kdy Honza nastartoval, ale nic se nestalo! Baterce se zrovna nechtělo nastartovat. Naštětstí nás zachránila jedna hodná paní a už jsme mohli vyrazit na cestu.
Cambridge nebylo úplně součástní naší trasy domů, ale určitě jeho návštěva stála za to! Udělali jsme si procházku na Cambridge Hill, kde se nám naskytl výhled na celé město, prošli jsme prostory místní univerzity a užívali si tamní atmosféru. Připadala jsem si, jako bych se ocitla v 19. století. Dá se říct, že celé město dýchá takovou původní atmosférou. Je to město studentů, všichni jezdí na kole a podle mě jsou tam všichni šťastní. Jako kousek z jiné planety a doby! Na Cambridge bychom potřebovali více hodin, ale den se pomalu chýlil ke konci, a tak byl čas vyrazit zpět do Manchesteru.
Tento výlet byl sice krátký, ale dal nám hodně v tom, že jsme si uvědomili, jak se žije jinde, jak začínali ostatní a zase jsme si trochu rozšířili vlastní obzory, za což jsem moc ráda. V Londýně jsme určitě nebyli naposledy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *