Víkendový výlet

Po téměř měsíci, co jsme se vrátili z Čech, jsme převážně řešili složenky, zaběhnutí v nové práci, angínu, ztracené klíče a další eskapády. Třeba jako když jsme minulý týden zjistili, že nám OPĚT nevyvezli odpadky.. Už jsme je fakt neměli kam dávat, tak jsme vyrazili do ulic Manchesteru a prostě jsme hledali příhodné veřejné koše, kam bychom je mohli bez povšimnutí oka kolemjdoucího vyhodit. Byla to docela bojovka. Doma jsme zjistili, že ty odpadky máme celou dobu v jiné popelnici…Tady se totiž jede na barvy 😀
Na základě toho, a v rámci odpočinku, jsme si na sobotu naplánovali výlet. Nina sbalila svačiny, našla trasu a Honza, jakožto zkušený řidič, nás dovezl během hodinky na místo. Cílem naší expedice bylo okolí vesničky Castleton, kde je to naprosto úžasné. Navštívili jsme později (za odměnu) místni hospůdku a ocitli jsme se v nepopsatelně vyšperkovaném interiéru. Lavičky, koberce, obsluha…všechno bylo naprosto autentické.. Samotná vesnička byla zajímavá svou krajinou, které vévodily vrcholky, hřebeny kopců, které hrály všemi barvami, volně se pasoucí ovce a jejich potomci (ovčátka?), lidé, kteří se rozhodli zdolat výšlat a spatřit tu krásu seshora, kde byl výhled jistojistě ještě víc dechberoucí.
My jsme se rohodli navštívit Speedwell cavern (jeskyně), kde se nás ujal týpek, který řídil loďku, s níž jsme projížděli úzkým a nízkým tunelem jeskynními tamními útvary. Spatřili jsme krápníky, dozvěděli jsme se něco málo o historii (z internetu, tomu týpkovi jsem za Boha nerozuměla ani slovo!! :D) a užili si chvilku adrenalinu.
Poté naše kroky směřovaly do Peak Cavern, což byla samostatná jeskyně s názvem Devil´s ass, což v překladu opravdu znamená „Ďáblova prdel“.. Tady nás provázel kluk, který měl angličtinu už trošku přijatelnější, ale mluvil pro změnu rychleji než já v češťině, tak jsme tomu zase moc nerozuměli. Honza teda pochytil na konci slova na rozloučenou 😀 Využili jsme jeho nabídky a šli se soukromě zeptat na vysvětlení názvu jeskyně. Dozvěděli jsme se, že v jeskyni je sestup, kde prší a zvuky deště nahrazují „prdění“, které je slyšet až do přilehlé vesnice. Velice poučné odpoledne 😀
Přikládám pár fotek jako inspiraci na výlet pro zde žijící Čechy, nebo i pro ty, kteří by se rozhodli vyrazit na výlet do okolí Manchesteru. 🙂 Hezký zbytek neděle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *